Decydując się na zakup nowego telefonu, masz do wyboru kilka opcji – możesz nabyć nowy lub używany, w sklepie internetowym lub stacjonarnym, w małej lub dużej sieci, w komisie (punkt GSM), u operatora, na aukcjach internetowych. Każda z tych opcji niesie ze sobą jakieś korzyści i niedogodności, na które trzeba być gotowym.

Jakie zalety ma kupno używanego telefonu w komisie?

Podpowiadamy dlaczego warto, porównując go do zakupu telefonu przez internet 😉

6 powodów, dla których warto kupić używany telefon w komisie

 

1. Gwarancja, dokumenty i umowa

Tak jak wspominaliśmy w tym wpisie, kupno używanego telefonu na aukcjach internetowych wiąże się z ryzykiem. W internecie, jak wszędzie, również znajdują się oszuści, którzy chcą nas naciągnąć i oszukać. Zapraszamy zresztą do tego wpisu na blogu, w którym opisujemy najpopularniejsze praktyki. W komisie nie dostaniesz oczywiście tak dobrej ceny jak na aukcji, ale masz gwarancję, dokumenty i umowę, że wszystko będzie sprawnie działało, a przez dwa lata ktoś zapłaci za ewentualne wady fabryczne Twojego nabytku. To gwarantowany spokój ducha : )

 

2. Stały kontakt ze sprzedawcą

Wybierając komis masz pewność, że sprzedawca nie zniknie z powierzchni Ziemi zaraz po transakcji – ma w końcu oddział, siedzibę i pracowników. Możesz w każdej chwili przyjść, porozmawiać, zapytać jak co działa, a także oddać telefon na gwarancję, jeśli nie będzie działał jak należy. Kupując na aukcji, wystarczy, że sprzedawca zlikwiduje konto i będzie dzwonił do Ciebie z tymczasowego numeru, a już go nie znajdziesz. Policja? Niska szkodliwość społeczna i małe ryzyko znalezienia oszusta.

 

3. Telefon, który miałeś w ręku

Kupując telefon w stacjonarnym punkcie, możesz go bez przeszkód obejrzeć z każdej strony, analizując ewentualne rysy czy inne wady. W internecie, wszystko zależy od intencji sprzedawcy – co będzie chciał Ci pokazać, jak dobrze zrobił zdjęcie, czy jakiegoś problemu nie rozwiązał Photoshop? A co jak telefon był zalany i po kilku dniach przestanie działać, wyjdą problemy z ładowaniem czy wieszanie się? Kupno używanego telefonu w komisie to bezpieczeństwo transakcji.

 

4. Negocjacja ceny? Jasne!

To jedna z tych rzeczy, dla których kupno używanego telefonu w komisie naprawdę się opłaca. Jeśli dysponujesz odpowiednią „żyłką handlowca” możesz zbić cenę lub otrzymać gratis wybrane akcesorium GSM. I obie strony są zadowolone! 🙂

 

5. Telefon z wyprawką

Na miejscu i to w okazyjnej cenie, możesz kupić do swojego smartofna najróżniejsze etui czy futerały. W city gsm dodatkowo sprzedawca sam przykleja szkło lub folię na wyświetlacz i to zupełnie za darmo. Nie musisz kupować każdego akcesorium osobno i zastanawiać się, czy na 100% pasuje. U nas masz pewność, bo wszystko przymierzysz od ręki ; )

A jeżeli akurat nie będzie etui w Twoim wymarzonym kolorze – spokojnie. Zrobimy wszystko, żebyś mógł je odebrać już następnego dzień.

 

6. Doradzimy najlepszy model

W city gsm doradzamy i pokazujemy różne modele telefonów, odpowiadających na Twoje potrzeby i preferencje. Wiemy, jakie trafiają najczęściej na gwarancje i z jakiego powodu – dzięki temu jesteśmy w stanie naprawdę doradzić naprawdę dobry model, z którym zazwyczaj nie ma problemów. Zanim zdecydujesz się na konkretny, zobaczysz jak wygląda, jak się z niego korzysta, jak leży w dłoni – to droga do lepszej decyzji zakupowej.

 

Używany telefon to częsta droga do posiadania wymarzonego modelu telefonu w bardzo dobrej cenie. Nie musisz ryzykować wybierając popularne aukcje internetowe i mając nadzieję, że perełka nie okaże się bublem. Wybierając komis cena nie będzie tak rewelacyjna, jak na aukcji, ale dalej dobra, a wraz z nią zyskujesz szereg korzyści i przywilejów, które są warte tej małej różnicy cenowej. Zostaw sobie możliwość nie tylko zobaczenia telefonu na własne oczy i oceny jego stanu, ale również gwarancji czy pomocy w jego obsłudze. To korzyści, z których warto skorzystać.