Kupiłeś swój wymarzony smartfon? To świetnie! Mamy nadzieję, że zakup jest udany i nie możesz nadziwić się, jak wcześniej funkcjonowałeś bez Twojego nowego nabytku.

Ale zaraz, zaraz! Co ze starym telefonem?

Jeśli nie jesteś kolekcjonerem i nie masz młodszego rodzeństwa, którego interesowałby taki spadek, pozostaje Ci jedna, przyjemna rzecz – sprzedaż. W zależności od modelu, wieku i doświadczeń życiowych (czyt. ciężkich przeżyć) Twojego smartfona możesz zgarnąć za niego naprawdę niezłą sumkę. Sprzedaż telefonu w komisie to jedna z opcji, która mega się opłaca. Dlaczego?

Jak dobrze sprzedać telefon w komisie? Co z umową, jak wygląda wycena?

Podpowiadamy z własnego doświadczenia. Takiego po jednej i drugiej stronie lady ; )

Oszczędność czasu

Jeśli chcesz sprzedać swój używany telefon, masz praktycznie dwie drogi do wyboru – albo decydujesz się na komis (i dostajesz pieniądze od ręki), albo wybierasz popularne serwisy aukcyjne, gumtree, OLX, forum i znajomych na Facebooku. W przypadku komisu jest to oczywiście szybsze rozwiązanie, a pieniądze ze sprzedaży swojego telefonu możesz jeszcze tego samego dnia przeznaczyć na inny cel. W punkcie otrzymasz jednak niższą propozycję cenową, niż w przypadku sprzedaży telefonu w innym miejscu. Jest to cena za Twój komfort – krótszy czas transakcji, brak problemów z rozmyślającym się klientem, odzyskiwaniem prowizji za niezrealizowaną transakcję od Allegro czy telefonem, który akurat postanowił się zepsuć, kiedy oddałeś go kumplowi…

 

Umowa gwarantowana

Sprzedaż telefonu w komisie to również zaleta pod względem formalnym – dostajesz umowę sprzedaży, która gwarantuje, że wszystkie prawa do telefonu przechodzą na komis. Czemu to ważne? Nikt 2 dni po sprzedaży nie zgłosi się do Ciebie przez Allegro z informacją, że telefon jest (nagle) zepsuty i „prosi” o zwrot pieniędzy. Odchodzisz od kasy z pieniędzmi w kieszeni i nie musisz martwić się o nic : )

 

Skup telefonu w komisie – co z tą wyceną?

Wycena telefonu w komisie to chyba najbardziej wrażliwy temat w tej sprawie. My się go jednak nie boimy ; ) Jasne, jest wiele komisów, które kupują telefony od klientów za grosze, a chcą je sprzedać za miliony monet. Oczywistym też dla każdego jest fakt, że komis również nie kolekcjonuje telefonów i skupiony telefon chce sprzedać – i musi na tym zarobić. To nie fundacja charytatywna : ) W city gsm jednak nie chcemy, żeby klient poczuł się oszukany, dlatego zawsze gramy w otwarte karty.  Jak to wygląda?

 

Sprzedaż telefonu w city gsm krok po kroku:

  1. Stan telefonu– po przyniesieniu smartfona do punktu, sprawdzamy jego stan i wspólnie z Tobą ustalamy ewentualne uszkodzenia, zarysowania itd.
  1. Wycena – wyceniamy Twój telefon na podstawie wielu czynników, między innymi na podstawie cen rynkowych (ten sam rok, model, stopień zużycia, kolor itd.), np. na serwisach typu allegro. Dzięki temu wiemy, ile średnio wart jest telefon, który chcesz sprzedać.
  1. Marża – otwarcie proponujemy Ci konkretną kwotę, biorąc pod uwagę realną cenę sprzedaży telefonu i marżę. I nie jest to 100%, a do tego chętnie z Tobą ponegocjujemy (czyt. potargujemy się) 😉
  1. Umowa – po owocnych negocjacjach, jeśli akceptujesz wspólnie ustaloną wartość smartfona, podpisujemy umowę sprzedaży, która zabezpiecza interesy obu stron.
  1. Wypłacenie pieniędzy – od ręki otrzymujesz pieniądze w gotówce.

 

Widzisz? Sprzedaż telefonu w komisie nie jest taka zła, o ile wybierzesz dobry komis. Przy dobrym podejściu obie strony zyskują – klient otrzymuje bezpieczną sprzedaż i natychmiastowe pieniądze, komis zyskuje nowego, zadowolonego klienta i jakiś % ze sprzedaży telefonu.

 

Sprzedaż telefonu w komisie – minusy

Sprzedaż smartofna na allegro, OLX czy forum może być bardziej opłacalne. Nie ma w tym nic zaskakującego, bo osoba, która kupi Twój telefon, nie będzie go sprzedawała, nie musi więc brać pod uwagę opłacalności tego przedsięwzięcia. Jeśli więc zależy Ci na jak największym zwrocie z inwestycji powinieneś wybrać tą drogę. Sprzedaż telefonu w komisie to jednak oszczędność czasu, bezpieczeństwo transakcji i wygoda, a do tego wcale niedużo niższa cena sprzedaży telefonu. Nie wierzysz? Sprawdź wycenę u nas ; )

 

* Pamiętaj, że u nas nie oddaje się nic „w komis” – to po prostu potoczna nazwa punktów GSM, w których można kupić lub sprzedać telefon. My płacimy gotówką od ręki ; )

 

Czy wszystkie telefony nadają się do sprzedaży?

Zdziwiłbyś się, o jakie modele często pytają nas klienci! Jeśli Twój telefon jest dość niszowy lub wiekowy, wycena może trwać dłużej – upewniamy się, czy jest zapotrzebowanie na ten model nie tylko przeszukując internety, ale i dzwoniąc do kolegów i koleżanek z innych oddziałów, czy ktoś z klientów ma chrapkę akurat na Twojego staruszka ; ) Bardzo często dochodzi do transakcji, dlatego nie wahaj się nas zapytać, jak jest w Twoim przypadku. Nie musisz go przynosić, po prostu zapytaj nas o to. Może być telefonicznie, mailowo lub przez Messenger.

 

Sprzedaż telefonu w komisie? Nie taka zła, jak ją malują 🙂 W city gsm skutecznie odczarowujemy przekonania na temat „złych” komisów. Mamy świra na punkcie fair play i wierzymy, że zadowolony Klient to najlepsza inwestycja. Zresztą 📌 odwiedź nasz punkt i przekonaj się sam!